To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki

Pajero III - [3.2 DID] Problemy ze skrzynią biegów

Tritek - Wczoraj 21:24
Temat postu: [3.2 DID] Problemy ze skrzynią biegów
Cześć, kupiłem swoje pierwsze 4x4, padło na miśka pajero 3, 2002 r. Przy oglądaniu auta silnik był wyraźnie nagrzany. Jazda próbna była normalna bez problemów. W drodze powrotnej po zakupie zaświeciła się lampka reduktora na konsoli, ponowne zapalenie silnika pomogło - tutaj sprzedający twierdzi, że jakiś kabel przy wtyczce do reduktora był lutowany i może tam nie styka.
Potem odstawiłem auto i chciałem odjechać następnego dnia:
Biegi D i R nie działają do momentu jakby skrzynia się rozgrzała. Od kilku do kilkunastu minut potrzeba na jej rozgrzanie w miejscu. Potem wbija 1 i 2, a 3 nie chce załączyć, jakby blokował wzrost obrotów przy 3000, a następnie jest silne szarpnięcie auta jakby chyba z dwa biegi chciał zapiąć i coś się zaklinowało. Wtedy jadę jakieś 2km na 1 biegu, później 1km na 2 biegu i już wszystko działa. Taki sposób na ten problem odkryłem, ale muszę to jakoś rozwiązać. Nie wiadomo kiedy olej był zmieniany, ale olej z bagnetu ma mocny zapach spalenizny. Podsumowując na zimnym są problemy z załączaniem biegów, a jak się nagrzeje to wszystko pięknie działa bez problemu.

Mechanik podłączył komputer i są błędy w skrzyni:
22 Czujnik wejściowej prędkości obrotowej (Input Speed Sensor)

44 4. bieg niezsynchronizowany

42 2. bieg niezsynchronizowany

43 3. bieg niezsynchronizowany

45 5. bieg niezsynchronizowany

21 Czujnik „A” rozruchu


Spotkaliście się z tym? Napewno wymienimy olej i filtr w skrzyni, ale czy coś jeszcze? W jakim kierunku iść?

misiak1988 - Dzisiaj 9:25

Cześć, z opisu wynika bardziej jakby skrzynia miała już jakieś uszkodzenie mechaniczne z powodu braku systematycznej wymiany oleju. To jednak musiałby stwierdzić fachowiec typowo od skrzyń.

Co do błędu z reduktorem... Sprzedający twierdzi, że coś tam nie styka :D Uwielbiam takie teksy. Oczywiście w cudzysłowie. Mnie też już to dwa razy spotkało kiedyś, że na powrocie zapaliła się kontrolka i w obu przypadkach nie skończyło się to dobrze, ale Tobie życzę, żeby problem faktycznie okazał się błahy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group