To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki

Lubelskie - Lubelskie OT

Mario - 14-05-2011, 22:34

bastek1 napisał/a:
ja zanam 3 miejsca pod dachem - olimp (bezpłatne), plaza i na hempla płatne

Na Zana jeszcze pod leclerc (czy jak to się tam pisze :P )

Jaro1974 - 14-05-2011, 22:43

Najlepiej niech Tomek określi w razie czego co i jak. Ale przecież nie będzie padało :mrgreen:
Andrew - 14-05-2011, 22:44

Ale kraczecie z tym deszczem :lol:
Jaro1974 - 14-05-2011, 22:44

Kra kra kra :mrgreen:
Mario - 14-05-2011, 22:45

andrew84 napisał/a:
Ale kraczecie z tym deszczem :lol:

Nie to tak tylko szukamy schronienia, ale od słońca - jakby było tak upalnie :mrgreen: :mrgreen:

radek79 - 14-05-2011, 22:46

chyba nie wieżą w moc tomka
Jaro1974 - 14-05-2011, 22:47

No jak nie wieżą jak wieżą :twisted:
Andrew - 14-05-2011, 22:47

Uwierzcie bo Tomek ma moc :twisted:
bastek - 14-05-2011, 22:49

a jakby co, jedziemy do Tomka :)
Jaro1974 - 14-05-2011, 22:51

I to jest myśl. U niego nie będzie na pewno padało :mrgreen:
radek79 - 14-05-2011, 22:56

na pewno się ucieszy
Andrew - 14-05-2011, 22:56

Oglądam buty na Allegro, co myślicie o takich: http://moda.allegro.pl/fi...1610097155.html

Tanie i skóra :roll:

bastek - 14-05-2011, 22:59

odezwała się koleżanka, która wyjechała do Norwegii, bo miała dość układzików
i to, co m.in. napisała

[...]Corcie urodzilam 25 marca. Jest juz obywatelka Norwegii, ze wszystkimi przywilejami. Norwegia jest krajem prorodzinnym, a dzieci maja tu krolewskie zycie. Rodzice zreszta tez. Polityka prorodzinna panstwa sprawia ze oplaca sie miec tutaj dzieci. Jest duze wsparcie socjalne od panstwa i duze ulatwienia dla matek i ojcow. Np macierzynski 1 rok, 100 procent platny, ojciec ma tez 10 tyg. pelnoplatnego macierzycskiego. Miejsce w przedszkolu od 6 mies zycia dziecka. Wysokie zasilki opiekuncze na kazde dziecko w rodzine ktore nie ukonczylo 18 roku zycia. Bezplatna opieka lekarska i dentystyczna dla dzieci, takze w sektorze prywatnym. Itd, duzo by wymieniac.
Jezyk jest trudny, ale po 2 latach moge powiedziec ze porozumiewam sie bez problemow. Maja i Jasiek mowia biegle po norewsku. Jasiek chodzi do 2 klasy gimnazjum a Maja w tym roku zaczyna szkole podstawowa, teraz konczy przedskole, do ktorego uczeszczala 2 lata. Ma mnostwo kolezanek i kolegow, jest bardzo towarzyska. Ona opanowala norweski perfekt, wlasciwie mowi jak norwezka, takze tutejszym miejscowym dialektem.
Prace mam ciekawa i rozwojowa. Robie wszystko, za wyjatkiem witrektomi, bo takie przypadki kierujemy do Trondheim. Mam poliklinike, sale operacyjna i dyzury, oraz konsultacje na innych oddzialach, takze wczesniaki. Tutaj jest tak ze jak jestes specjalista to oczekuja od ciebie ze zrobisz wszystko, nie ma podzialu na jakies tam mniejsze podspecjalizacje, jestes okulista to musisz umiec wszystko z kazdej dzialki, a nie zajmowac sie np tylko jaskra albo zezami.
Wyjazdy na kongresy czy kursy mam w calosci refundowane przez pracodawce, takze korzystam jak moge.
Generalnie brakuje tutaj specjalistow, ale warunkiem zatrudnienia jest znajomosc norweskiego w stopniu komunikatywnym w mowie i pismie. Nie ma czegos takiego jak operacje w weekandy. Norwegowie to bardzo leniwy narod i nie pozwoliliby sobie na prace w wolne dni, zreszta nie musza, bo zarobki sa bardzo wysokie. Nawet branza handlowa i uslugowa pracuje w soboty do 16 a w niedziele absolutnie, wszystko zamkniete.
Poza tym prace latwiej znalez na polnocy i w mniej atrakcyjnych okolicach, tzw dziurach, czyli malych osadach. My mieszkamy na wybrzezu fiordowym, w slicznym kolonialnym miescie, ktore jest kurortem wakacyjnym z wieloma atrakcjami, dlatego tutaj ciagnie ludzi i stanowiska sa poobsadzane.

niech połowa z tego będzie prawdą.......

radek79 - 14-05-2011, 23:00

żeby to nie był podróba z Ukrainy
Andrew - 14-05-2011, 23:01

Nieźle, tylko u nas nigdy tak nie będzie...

[ Dodano: 14-05-2011, 23:02 ]
radek79 napisał/a:
żeby to nie był podróba z Ukrainy
Nie wydaję mi się.

Ostatnio żonie zakupiłem o takie buty i są bardzo fajne i ze skóry: http://allegro.pl/buty-sp...1608003550.html



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group