|
Zmiana oleju 0w20 vs 0w30 |
| Autor |
Wiadomość |
PAW99
Nowy Forumowicz
Auto: Outlander III 2019
Kraj/Country: Polska
Dołączył: 23 Mar 2019 Posty: 16 Skąd: Rzeszów
|
Wysłany: 31-05-2026, 14:33 Zmiana oleju 0w20 vs 0w30
|
|
|
Witam wszystkich chciałbym sie zapytać jaki olej zalać do mojego Outlander 2.0 150km CVT silnik 4j11 z 2019r z przebiegiem dopiero 60 tys mam go od nowość i zalewam go olejem 0w20 motula. Słyszałem gdzieś ze lepszym olejem będzie 0w30. Ale nie wiem ile w tym prawdy może koledzy z forum coś poradzą?
Mam teraz jechać na regulacje zaworu bo przy 60tyś tak zaleca producent. Lepiej jechać do aso czy zrobić u jakieś mechanika. W aso powiedzieli mi 950zł ?
Jak z wyminą oleju w skrzyni CVT przewidziana jest na 80tyś zrobić to wcześniej czy poczekać do 80tyś? |
|
|
|
 |
Fred.X
Forumowicz
Auto: Lancer SB + Outlander IV 2.5
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 7 razy Dołączył: 15 Paź 2017 Posty: 357 Skąd: Toruń
|
Wysłany: 31-05-2026, 21:54
|
|
|
| Dla tego silnika najlepszym olejem jest 5W30 lub 5w40 |
|
|
|
 |
PAW99
Nowy Forumowicz
Auto: Outlander III 2019
Kraj/Country: Polska
Dołączył: 23 Mar 2019 Posty: 16 Skąd: Rzeszów
|
Wysłany: 06-06-2026, 20:57
|
|
|
| Dzięki jesteś pewny ze lepszy będzie 5w niż 0w |
|
|
|
 |
pitt63
Forumowicz pitt63
Auto: ASX 1,6 Blue Sky Edytion Pb
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 21 razy Dołączył: 24 Lut 2020 Posty: 587 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 07-06-2026, 07:02
|
|
|
| Olej do silnika to temat rzeka. Ja zalewam 0W20, ale tylko oryginał i jak na razie 110 tysięcy bez problemu. Odpowiedz sobie na pytanie, po co zmieniać olej? Decyzja należy do Ciebie, a szeroki temat olejowy jest w temacie ASX. Co do zaworów, to raczej nie jedziesz na regulację tylko sprawdzenie luzów zaworowych. Olej w skrzyni masz do wymiany już teraz i nie patrz na to, że instrukcja mówi po 80 tysiącach. |
_________________ Piotr63 |
|
|
|
 |
|
|