Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki Strona Główna Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 


W myśl ustawy RODO, akceptując regulamin wyrażasz zgodę na gromadzenie i przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanych z przyznaniem dostępu do forum / wstąpieniem do klubu.
Administratorem danych jest Oficjalny Klub Mitsubishi - MitsuManiaki
Jeśli nie akceptujesz powyższych informacji, prosimy o kontakt z Administracją w celu usunięcia konta.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana oleju 0w20 vs 0w30
Autor Wiadomość
PAW99 
Nowy Forumowicz

Auto: Outlander III 2019
Kraj/Country: Polska
Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/9/10
Wysłany: 31-05-2026, 14:33   Zmiana oleju 0w20 vs 0w30

Witam wszystkich chciałbym sie zapytać jaki olej zalać do mojego Outlander 2.0 150km CVT silnik 4j11 z 2019r z przebiegiem dopiero 60 tys mam go od nowość i zalewam go olejem 0w20 motula. Słyszałem gdzieś ze lepszym olejem będzie 0w30. Ale nie wiem ile w tym prawdy może koledzy z forum coś poradzą?

Mam teraz jechać na regulacje zaworu bo przy 60tyś tak zaleca producent. Lepiej jechać do aso czy zrobić u jakieś mechanika. W aso powiedzieli mi 950zł ?

Jak z wyminą oleju w skrzyni CVT przewidziana jest na 80tyś zrobić to wcześniej czy poczekać do 80tyś?
 
 
Fred.X 
Forumowicz

Auto: Lancer SB + Outlander IV 2.5
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 357
Skąd: Toruń
Wysłany: 31-05-2026, 21:54   

Dla tego silnika najlepszym olejem jest 5W30 lub 5w40
 
 
PAW99 
Nowy Forumowicz

Auto: Outlander III 2019
Kraj/Country: Polska
Dołączył: 23 Mar 2019
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/9/10
Wysłany: 06-06-2026, 20:57   

Dzięki jesteś pewny ze lepszy będzie 5w niż 0w
 
 
pitt63 
Forumowicz
pitt63

Auto: ASX 1,6 Blue Sky Edytion Pb
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2020
Posty: 587
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-06-2026, 07:02   

Olej do silnika to temat rzeka. Ja zalewam 0W20, ale tylko oryginał i jak na razie 110 tysięcy bez problemu. Odpowiedz sobie na pytanie, po co zmieniać olej? Decyzja należy do Ciebie, a szeroki temat olejowy jest w temacie ASX. Co do zaworów, to raczej nie jedziesz na regulację tylko sprawdzenie luzów zaworowych. Olej w skrzyni masz do wymiany już teraz i nie patrz na to, że instrukcja mówi po 80 tysiącach.
_________________
Piotr63
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies) w celu logowania oraz do badania oglądalności strony.
Aby dowiedzieć się czym są ciasteczka odwiedź stronę wszystkoociasteczkach.pl
Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie ciasteczek na tej stronie, zablokuj je w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.