|
Kijanka, młodsza siostra Żaby. |
| Autor |
Wiadomość |
Bizi78
Mitsumaniak Reklamożerca.

Auto: Kia Venga 1.6Pb 125KM 2019r.
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 826 razy Dołączył: 01 Sty 2010 Posty: 21203 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 01-05-2026, 15:49
|
|
|
Robert, ja wychodzę z założenia, że trzeba sprawdzić bicie miernikiem piasty i po założeniu tarczy.
Wiem jak niektórzy mechanicy wymieniają tarcze i raczej nikt powyższego nie robi.
Jeśli są nowe w pudełku krzywe to można reklamować, ale używane przez kilkaset km i pokrzywione to firma zapewne odrzuci bo powie, że wjechałeś w wodę, itp.
Tutaj filmik z testu na TVN Turbo.
https://youtube.com/shorts/WbnTGvSoNxM?si=0VVbRXFPsoxaKfjr |
_________________ Gość zobacz moją zieloną żabę .
 |
|
|
|
 |
robertdg
Mitsumaniak SnowWhite

Auto: Galant Sport 98' EAO 2.0 16V
Zaproszone osoby: 1
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 1300 razy Dołączył: 21 Cze 2009 Posty: 23716 Skąd: KSSE
|
Wysłany: 01-05-2026, 19:45
|
|
|
TVN Turbo nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
Mogłem się wyrazic niejasno, ale osobiście robie to tak:
Zdrowa piasta - sprawdzanie zegarem, montaż tarczy, weryfikacja zegarem, kontrola zacisków, czyszczenie zacisków i jarzma, montaż na odpowiednie lubrykanty, uzytkowanie.
Skorodowana piasta - jeżeli rdza powierzchowna i zegar nie wykaże odchylek po czysczeniu - dalszy etap montaz tarczy i dalsza weryfikacja.
Skorodowana piasta ze znaczna penetracja materiałową - wymiana piasty.
Jeżeli piasta jest prosta a tarcza mimo to na zegarze przekracza norme, to taki produkt zwracasz/reklamujesz z odpowiednią notatką techniczną. |
_________________ Gość zobacz mojego Galanta
Jeżeli nie żyjesz na krawędzi, to znaczy, że zajmujesz za dużo miejsca
"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał" - Zig Ziglar
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie ale nielogiczne działanie
 |
|
|
|
 |
szkuba
Forumowicz
Auto: MSS 1.3 GL 2000r.-sprzedany
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 4 razy Dołączył: 27 Sie 2007 Posty: 201 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 25-05-2026, 20:27
|
|
|
Osobiście walczyłem z "krzywymi " tarczami tak długo że mało mnie małżonka nie eksmitowała W końcu sam się wziąłem do roboty, warsztaty nie robią niestety tego dobrze :
szczotką na wiertarce spolerowałem piastę ze wszelkiej rdzy, nałożyłem nieco smaru (chyba miedzianego ale nie pomnę ) na powierzchnię styku tarczy i pasty. Ma to zapobiec narastaniu i puchnięciu rdzy. teraz przykręcasz tarczę prawidłowym momentem i sprawdzasz bicie czujnikiem zegarowym, jeśli za dużo bije obracasz na śrubach o jedną pozycję tarcze i znowu mierzysz aż będzie zadowalający wynik. jak się nie uda wtedy dopiero kombinujesz dalej.
miałem niby krzywe tarcze ale po tej całej operacji jak ręką odjął. No i jak się wszytko dotarło to MSS wyskakiwał z rolek na próbie hamowania |
_________________ Kuba |
|
|
|
 |
Bizi78
Mitsumaniak Reklamożerca.

Auto: Kia Venga 1.6Pb 125KM 2019r.
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 826 razy Dołączył: 01 Sty 2010 Posty: 21203 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 25-05-2026, 21:47
|
|
|
| szkuba napisał/a: | | jeśli za dużo bije obracasz na śrubach o jedną pozycję tarcze i znowu mierzysz |
Tarcze przód mogę tylko założyć w jednej pozycji ze względu na dwie śrubki mocujące tarczę do piasty .
 |
_________________ Gość zobacz moją zieloną żabę .
 |
|
|
|
 |
szkuba
Forumowicz
Auto: MSS 1.3 GL 2000r.-sprzedany
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 4 razy Dołączył: 27 Sie 2007 Posty: 201 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 26-05-2026, 21:25
|
|
|
| hmm no tak |
_________________ Kuba |
|
|
|
 |
Bizi78
Mitsumaniak Reklamożerca.

Auto: Kia Venga 1.6Pb 125KM 2019r.
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 826 razy Dołączył: 01 Sty 2010 Posty: 21203 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 21-06-2026, 13:02
|
|
|
Przed wyjazdem na Spot z lubelskimi mitsumaniakami w Suścu zrobione, wymienione.
- Navi, aktualizacja map za FREE.
- Dywaniki gumowe komplet, bo dywan kierowcy przetarł się od pięty (standard w tym modelu) 88pln.
- Nowy filtr kabinowy z wunglem aktywnym i jakimiś jonami srebra 32pln.
- Zaaplikowany zostanie profilaktycznie preparat do czyszczenia wtrysków 52pln.
Przed wyjazdem w planach przepranie tapicerki, umycie plastików, odświeżenie skór z plastikowej świni. |
_________________ Gość zobacz moją zieloną żabę .
 |
| |
|
|
|
 |
Bizi78
Mitsumaniak Reklamożerca.

Auto: Kia Venga 1.6Pb 125KM 2019r.
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 826 razy Dołączył: 01 Sty 2010 Posty: 21203 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Dzisiaj 12:56
|
|
|
Tapicerka przeprana, czas około 2h.
Przy okazji wymiany filtra kabinowego okazało się skąd miły zapach po odpaleniu klimy .
Przy ostatniej wymianie oleju i filtrów mechanik pociął choinkę zapachową i powkładał do filtra . |
_________________ Gość zobacz moją zieloną żabę .
 |
|
|
|
 |
|
|